MAHLE ORIGINAL Oliefilter Påskruet filter

Original MAHLE ORIGINAL Oliefilter Filtertype: Påskruet filter producent

Oliefilter

Varenummer: OC 976

Passer til dit køretøj?

med registreringsnummer

  • 2 års garanti

  • 14 dages returret

-26%
(68,00 kr.) 50,46 kr.
Spar: 26%
inkl. 25% Moms, Levering
- +

Ikke på lager i øjeblikket

I indkøbskurven
Denne vare er udsolgt. Vælg venligst en anden vare.

15

Dette artkel er blevet tilføjet til din indkøbskurv

Billige alternativer:

  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    BOSCH | F 026 408 900
    481,80 kr. -25% Producentens prisforslag: 642,00 kr. Spar: 25%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    VAICO | V42-0125
    44,40 kr. -27% Producentens prisforslag: 60,00 kr. Spar: 27%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    MANN-FILTER | W 713/16
    68,44 kr. -26% Producentens prisforslag: 92,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    MANN-FILTER | W 716/1
    67,17 kr. -26% Producentens prisforslag: 90,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    BOSCH | 0 451 103 111
    39,64 kr. -26% Producentens prisforslag: 53,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    BOSCH | 0 451 103 261
    49,07 kr. -26% Producentens prisforslag: 66,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    BOSCH | 0 451 103 300
    40,18 kr. -26% Producentens prisforslag: 54,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    BOSCH | 0 451 103 354
    78,36 kr. -26% Producentens prisforslag: 105,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    BOSCH | 0 451 103 355
    44,22 kr. -26% Producentens prisforslag: 59,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    PURFLUX | LS867B
    39,37 kr. -26% Producentens prisforslag: 53,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    HERTH+BUSS JAKOPARTS |...
    66,27 kr. -26% Producentens prisforslag: 89,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    HENGST FILTER | H90W13
    47,82 kr. -26% Producentens prisforslag: 64,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    HENGST FILTER | H90W23
    44,20 kr. -26% Producentens prisforslag: 59,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    MAGNETI MARELLI | 1530...
    45,15 kr. -26% Producentens prisforslag: 61,00 kr. Spar: 26%
  • Oliefilter
    MAHLE ORIGINAL Oliefilter OC 976 til favorabel pris
    FEBI BILSTEIN | 31300
    39,69 kr. -26% Producentens prisforslag: 53,00 kr. Spar: 26%
  • Fabrikantens varenummer: OC 976
  • Fabrikant: MAHLE ORIGINAL
  • EAN nummer: 4009026729557
  • Filtertype: Påskruet filter
  • Højde [mm]: 89,0
  • Pakring-Ø [mm]: 72,0
  • Indvendig diameter 2 [mm]: 62,0
  • Tilslutningsgevind: M20x1,5
  • Åbningstryk omløbsventil [bar]: 1,2
  • Varenummer på det anbefalede specialværktøj: OCS 7
  • Husdiameter [mm]: 76,0
  • Tilspændingsmoment [Nm]: 20
  • MAHLE ORIGINAL: Oliefilter
  • Produktnummer: OC 976
  • Producentens prisforslag: 68,00 kr.
Hurtig forsendelse af MAHLE ORIGINAL Oliefilter Påskruet filter (For artikel nr. OC 976)
Kan sammenlignes med OE-numre (kun for sammenligning)
CHEVROLET | DAEWOO — OE 25184029
CHEVROLET | DAEWOO — OE 96389188
CHEVROLET | DAEWOO — OE 96818899
CITROËN | DS — OE 1109AL
CITROËN — OE 1109AP
CITROËN — OE 1109CA
CITROËN — OE 1109CN
CITROËN — OE 1109J8
CITROËN — OE 1109J9
CITROËN — OE 1109K2
CITROËN — OE 1109L1
CITROËN — OE 1109N3
CITROËN | DS — OE 1109R0
CITROËN | DS — OE 1109R1
CITROËN | DS — OE 1109T0
CITROËN | DS — OE 1109T1
CITROËN | DS — OE 1109X2
CITROËN — OE 1109X5
CITROËN — OE 1109X6
CITROËN — OE 95495621
CITROËN — OE 95495622
CITROËN — OE 95580482
CITROËN — OE 95580483
CITROËN — OE 95638747
CITROËN — OE 96002933
CITROËN — OE 9644885480
CITROËN — OE E149003
CITROËN — OE E149102
CITROËN — OE E149130
CITROËN | DS — OE E149134
DAF — OE 0192143
DAF — OE 1667695
DEUTZ — OE 1152175137
FIAT — OE 6001073242
FIAT — OE 71753741
FIAT — OE 71771371
FIAT — OE 71772207
FIAT — OE 7571543
FIAT — OE 9456000927
FIAT — OE 9456183480
Kundeanmeldelser
Kundeanmeldelser
5 /5.00
Kunder, som har købt "Oliefilter OC 976" købte også:
  • Luftfilter
    Luftfilter MAHLE ORIGINAL Art. Nr.: LX 152, 11,76 kr., Rabat: 27% Erfaring
    MAHLE ORIGINAL | LX 152
    11,76 kr. -27% Producentens prisforslag: 16,00 kr. Spar: 27%
  • Pakningsring, olieafta...
    Pakningsring, olieaftapningsskrue CORTECO Art. Nr.: 041118S, 36,03 kr., Rabat: 27% Kvalitet
    CORTECO | 041118S
    36,03 kr. -27% Producentens prisforslag: 49,00 kr. Spar: 27%
  • Kabineluftfilter
    Kabineluftfilter ASHIKA Art. Nr.: 21-TY-TY9, 37,47 kr., Rabat: 26% skift
    ASHIKA | 21-TY-TY9
    37,47 kr. -26% Producentens prisforslag: 50,00 kr. Spar: 26%
  • Motorolie
    Motorolie K2 Art. Nr.: O14D0001, 39,27 kr., Rabat: 26% Priser
    K2 | O14D0001
    39,27 kr. -26% Producentens prisforslag: 53,00 kr. (39,27 kr. for 1 liter) Spar: 26%
  • Antifrostvæske, rudeva...
    Antifrostvæske, rudevaskersystem VAICO Art. Nr.: V60-0123, 32,82 kr., Rabat: 26% Reparation
    VAICO | V60-0123
    32,82 kr. -26% Producentens prisforslag: 44,00 kr. (32,82 kr. for 1 liter) Spar: 26%
  • Oliefilternøgle
    Oliefilternøgle ENERGY Art. Nr.: NE00035, 44,64 kr., Rabat: 26% defekt? hvad gør du?
    ENERGY | NE00035
    44,64 kr. -26% Producentens prisforslag: 60,00 kr. Spar: 26%
  • Motorolie
    Motorolie VAICO Art. Nr.: V60-0247, 50,07 kr., Rabat: 26% kundeanmeldelser Original
    VAICO | V60-0247
    50,07 kr. -26% Producentens prisforslag: 67,00 kr. (50,07 kr. for 1 liter) Spar: 26%
  • Opsamlingsbalje
    Opsamlingsbalje YATO Art. Nr.: YT-0699, 35,56 kr., Rabat: 26% skift
    YATO | YT-0699
    35,56 kr. -26% Producentens prisforslag: 48,00 kr. Spar: 26%
  • Pakningsring, olieafta...
    Pakningsring, olieaftapningsskrue FEBI BILSTEIN Art. Nr.: 07215, 1,44 kr., Rabat: 29% Originaldel
    FEBI BILSTEIN | 07215
    1,44 kr. -29% Producentens prisforslag: 2,00 kr. Spar: 29%
  • Pakningsring, olieafta...
    Pakningsring, olieaftapningsskrue TOPRAN Art. Nr.: 721 131, 1,44 kr., Rabat: 29% original
    TOPRAN | 721 131
    1,44 kr. -29% Producentens prisforslag: 2,00 kr. Spar: 29%
  • Pakningsring, olieafta...
    Pakningsring, olieaftapningsskrue ELRING Art. Nr.: 114.600, 1,37 kr., Rabat: 32% original
    ELRING | 114.600
    1,37 kr. -32% Producentens prisforslag: 2,00 kr. Spar: 32%
Vi vil også gerne anbefale dig disse produkter:
MAHLE ORIGINAL Oliefilter Påskruet filter OC 976 passer til din bil og til super priser